Mbetja 2 tashmë po formohet për të qenë GOTY për njerëzit e qenve

0-9475792.jpg

Ndoshta në trailerin më emocionalisht manipulues që kemi parë ndonjëherë, shooty Soulslike Remnant 2 sapo fitoi vendin e tij në listat e viteve GOTY të shumë njerëzve duke na prezantuar me Archetype Handler miqësore për qentë. Trajtuesi shoqërohet në luftim nga një mik i mirë i tillë i mbuluar me qime, i cili do të sulmojë dhe shpërqendrojë ato entitete djallëzore makthi ndërsa… Lexo më shumë

Bashkëthemeluesi i rrallë tani duhet të lëpijë një çokollatë 25-vjeçare BAFTA sepse Banjo-Kazoie fitoi një sondazh

Bashkëthemeluesi i rrallë tani duhet të lëpijë një çokollatë 25-vjeçare BAFTA sepse Banjo-Kazoie fitoi një sondazh

Nëse klikoni në një lidhje dhe bëni një blerje, ne mund të marrim një komision të vogël. Lexoni politikën tonë editoriale. "Unë mendoj se kjo është më ekskluzive se një Bafta e vërtetë." Bashkëthemeluesi i rrallë Tim Stamper u zotua se do të lëpijë trofeun BAFTA me çokollatë 25-vjeçare nëse Banjo dhe Kazooie mundin Zelda dhe Link për t'u bërë "Më i miri ndonjëherë... Lexo më shumë

Përditësimi më i ri i Lost Ark, The Art of War, është tani i drejtpërdrejtë

Përditësimi më i ri i Lost Ark, The Art of War, është tani i drejtpërdrejtë

  "Çështja që lidhet me publikimin e The Art of War" tani është "zgjidhur". Përditësimi më i ri i Lost Ark, The Art of War, është tani i drejtpërdrejtë. Përditësimi jo vetëm që përfshin klasën e re të avancuar, The Artist, por edhe Tulubik Battlefield, ku lojtarët “kanë mundësinë të përcaktojnë fatin e Rowen dhe të fitojnë shpërblime… Lexo më shumë

Rishikimi i Origins Bayonetta, 30 vjetori i Star Fox | Të gjitha gjërat Nintendo

Rishikimi i Origins Bayonetta, 30 vjetori i Star Fox | Të gjitha gjërat Nintendo

Këtë javë në All Things Nintendo, Brian i bashkohet Marcus Stewart për të folur për rishikimin e tij të Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon. Përpara kësaj, të dy festojnë 30 vjetorin e Star Fox duke përmbledhur historinë e ekskluzivitetit dhe duke folur se ku mund të shkojnë serialet nga këtu. Ju… Lexo më shumë

E bllokuar në Wii U: lojërat që ia vlen të ruhen përpara mbylljes së eShop

E bllokuar në Wii U: lojërat që ia vlen të ruhen përpara mbylljes së eShop

Ne theksojmë lojërat me pamjen më të mirë dhe me lojërat më të mira që nuk kanë pasur kurrë një port për Switch. Shërbimet online të Wii U janë në hapat e fundit. Më 27 mars, Nintendo është vendosur të mbyllë eShop për sistemet Wii U, duke hequr mundësinë për të blerë lojëra dhe për të shkarkuar demonstrime, megjithëse blerjet tuaja ekzistuese do të jenë ende të aksesueshme… … Lexo më shumë

Ditët e luajtjes falas – Anno 1800, Sesioni: Skate Sim dhe Autonauts – Xbox Wire

Ditët e luajtjes falas – Anno 1800, Sesioni: Skate Sim dhe Autonauts – Xbox Wire

Pavarësisht nëse po krijoni qytetet tuaja gjatë epokës industriale, nëse po kaloni në fundjavë ose po autonomizoni koloninë tuaj, do të keni shumë për të luajtur gjatë Ditëve të Play Free! Anno 1800, Session: Skate Sim dhe Autonauts janë në dispozicion këtë fundjavë për anëtarët e Xbox Live Gold dhe Xbox Game Pass Ultimate për të luajtur… Lexo më shumë

Me çipin SUPERVOOC S, OnePlus Ace2 bëhet Ace me tre bërthama

wp-1675397544353-4961086-6540469

OnePlus Ace2 me Çipin e Menaxhimit të Energjisë SUPERVOOC S OnePlus është vendosur të lançojë smartfonin e tij më të fundit, OnePlus Ace2, më 7 shkurt, dhe kompania ka zbuluar më shumë informacione rreth pajisjes përpara lëshimit të saj. OnePlus Ace2 thuhet se është i pajisur me disa karakteristika mbresëlënëse, duke përfshirë një bateri 5000 mAh dhe… Lexo më shumë

Renderimet e Motorola Razr 2023 zbulojnë një ekran të jashtëm jashtëzakonisht të madh

wp-1677046285897-3422067-9197251

Paraqitja e Motorola Razr 2023 Tregu i telefonave të palosshëm është rritur me shpejtësi vitet e fundit, ku gjithnjë e më shumë kompani u bashkuan. Një nga pionierët në këtë treg ishte Motorola, e cila lançoi telefonin e palosshëm Razr 2022 vitin e kaluar. Tani, duket se kompania po përgatitet për lëshimin e Motorola… Lexo më shumë

Loja e Skuadrës së Vetëvrasjes u vonua pas raportimit të pretendimeve të reagimit të gjendjes së lojës

0-1464518.jpg

Skuadra vetëvrasëse – zhurma nuk po rrjedh (foto: WB Games) Pretendohet se Skuadra Suicide: Kill The Justice League është shtyrë pas paraqitjes së saj dërrmuese në gjendjen e fundit të lojës. Vitrina e gjendjes së lojës së janarit ishte një zhgënjim në një sërë nivelesh, por një nga elementët më të kritikuar ishte… Lexo më shumë

Fortnite Mega më në fund jeton me një hartë të re, shina grindëse dhe asnjë ngjarje të drejtpërdrejtë

0-6298157.jpg

Fortnite – mungesa e një ngjarjeje live për t'u ziluar në sezonin e ri është pak e çuditshme (foto: Epic Games) Epic Games ka ofruar një përmbledhje të plotë të asaj që mund të gjeni në sezonin e ri të Fortnite, nga mjedisi i tij futuristik deri te armët e reja. Në momentin që e lexoni këtë, Kapitulli 4, sezoni 2… Lexo më shumë

Javën e ardhshme në Xbox: Lojëra të reja për 13 deri më 17 mars

gng_spotlight-2023-launch-static_jpgh-dbcae912a0fd1bf045fb-4210576-9999244

Mirë se vini në Javën e ardhshme në Xbox! Në këtë veçori javore ne mbulojmë të gjitha lojërat që vijnë së shpejti në Xbox Series X|S, Xbox One, Windows dhe Game Pass! Merrni më shumë detaje mbi këto lojëra të ardhshme më poshtë dhe klikoni në profilet e tyre për informacione të mëtejshme (datat e publikimit mund të ndryshojnë). Le të hidhemi brenda! Spotlight i lojërave të reja të shkëlqyera ka… Lexo më shumë

iQOO Z7 është vendosur për t'u lançuar në Indi: Zbulohen veçoritë dhe specifikimet

wp-1678530859548-5108431-8469187

iQOO Z7 do të lançohet në Indi iQOO, marka kineze e smartfonëve, është gati të lançojë ofertën e saj më të fundit të rangut të mesëm, iQOO Z7, në Indi më 21 mars 2023. Smartphone pritet të ketë një çmim midis 18,000 dhe 20,000 INR dhe do të vijë i pajisur me disa karakteristika dhe specifika mbresëlënëse që e bëjnë atë… Lexo më shumë