тетка секс бринета се соблекува и го покажува своето тело. азиски дневник за секс bizontube.net

PS5 достапен сега, но нема големи резерви во ОК до крајот на јануари

0-61.jpg

Сега на залиха... некако (слика: Sony) Неколку помали продавачи веќе почнаа да ја продаваат конзолата PS5 повторно оваа година, но поголемите ќе мора да почекаат. Sony вложи многу напор за да се погрижи Обединетото Кралство да има многу залихи на PlayStation 5 за време на пресрет на Божиќ, дури и како… Прочитај повеќе

Препорачана страница xnnx http://www.antarvasnavideos.club/ непослушните кучки-тинејџери на законска возраст брзаат за акутни лезбејски емоции. Дејзи Мари прачка за дување.tokyomotion.pro најдобар секс во живо.

Ubisoft+ доаѓа на Xbox, Rainbow Six Extraction ќе биде наслов на Game Pass за ден 1

WCCFubisoftplusxbox-740x416-1

Rainbow Six Extraction сè уште не е излезен, но само што доби големо засилување во бројот на играчи, бидејќи беше најавено дека играта на Ubisoft Montreal ќе биде наслов на Xbox Game Pass од денот 1. Крис Ерли од Ubisoft го имаше следново да го каже за договорот... Со тоа што го направија Rainbow Six Extraction достапна за Xbox Game Pass… Прочитај повеќе

Како да го спречите вашиот систем да спие на Windows 11

Windows-11-OS-1-740x416-1

Ако малку се оддалечите од компјутерот, знаете дека секогаш кога вашиот систем е неактивен одреден временски период, тој автоматски оди во режим на мирување. Ако не ви се допаѓа повторно да ја внесувате лозинката по секоја пауза, можете да го исклучите автоматскиот режим на мирување. Овој туторијал ќе ви покаже како… Прочитај повеќе

5 карактеристики на PlayStation VR 2 треба да успее

псвр

За време на CES 2022, Sony откри голем број нови детали за своите претстојни VR слушалки, PlayStation VR 2. Сега ги знаеме спецификациите на дисплејот на PSVR 2, фактот дека неговите контролери Sense ќе ги имаат истите хаптички повратни информации и технологија за адаптивни активирања кои се наоѓаат внатре контролерот DualSense и дека самите слушалки ќе… Прочитај повеќе

Genshin Impact 2.4 Fleeting Colors in Flight се ажурира сега, закрпи белешки овде

Ажурирањето на Genshin Impact 2.4 Fleeting Colors in Flight е објавено од miHoYo, а целосните белешки за закрпи можете да ги прочитате подолу. Ажурирањето додава нови ликови Shenhe, поединец базиран на Cryo и Јун Џин кој е лик Geo. Тука е и новото дополнување на областа Енканомија со регионот Иназума. Нови мисии,… Прочитај повеќе

Откриени барањата за компјутер за извлекување на Rainbow Six, ултра поставките нема да бидат евтини

WCCFrainbowsixextraction2-740x416-1

Долго одложуваното Rainbow Six Extraction на Ubisoft Montreal конечно пристигнува кон крајот на овој месец, а сега знаеме каков вид на поставување на компјутер ќе ви треба за да го извлечете максимумот од играта. Во најголем дел, барањата не се премногу напорни, иако ќе ви треба целосно наместена опрема за играње на поставките Ultra –… Прочитај повеќе

Razer и Fossil го објавија паметниот часовник Razer X Fossil Gen 6 за гејмерите

Razer_Fossil_KV_3840x2160-Custom-740x416-1

Го сакам Razer и сакам добар часовник. Секако, мојот интерес е повеќе наклонет кон традиционален механички часовник, но не ми пречи добар временски инструмент. Razer претходно најави соработка со италијанскиот производител на луксузни часовници Panerai и додека сè уште не сме слушнале многу за тој проект, Razer најави уште една соработка… Прочитај повеќе

Џедај од Star Wars: Fallen Order води во бесплатната постава на Amazon Prime Gaming од јануари 2022 година

star-wars-jedi-fallen-order-image-1-1024x576-5

Се чини дека Prime Gaming на Амазон ја одржува својата традиција да им нуди на претплатниците одлични групи игри непроменети, бидејќи компанијата ги откри игрите што ги подарува за месец јануари 2022 година - и разновидните понудени жанрови изгледаат прилично привлечни. Претплатниците на Prime овој месец можат да ги добијат рацете на EA… Прочитај повеќе

Genshin Impact ги враќа банерите за Xiao и Ganyu

Genshin-Impact-min-700x394-1

Genshin Impact повторно ги активира банерите на Xiao и Ganyu Развивачите на Genshin Impact штотуку открија некои информации за претстојните банери на играта. Изгледа дека решиле повторно да воведат два од омилените фанови на франшизата. Банерите за Xiao и Ganyu ќе бидат достапни за време на ажурирањето на насловот 2.4. Банерите се механичарот Гача на Genshin Impact. Оваа карактеристика… Прочитај повеќе

Најдобрите нови мобилни игри на iOS и Android – преглед од јануари 2022 година

0-72.jpg

Alien Isolation – исто толку добро на мобилниот (слика: Feral Interactive) Месечниот преглед на мобилни игри на GameCentral вклучува пристаниште на Alien Isolation и најновиот притисок на Netflix за пренос на видео игри. Можеби е студено и мрачно, вообичаениот пост-празничен мамурлак се влошува од двојните ужаси на Вегануар и месецот без вино или… Прочитај повеќе

Дојдовно сандаче за игри: PS5 и Xbox Series X комбо, PSVR2 компатибилност наназад и повратна љубов

0-73.jpg

Дали има смисла да се поседуваат и двете? (слика: Метро) The Thursday Inbox сака да види игра базирана на The Book of Boba Fett, бидејќи читателот сонува за римејк на Dino Crisis. За да се вклучите сами во дискусиите, е-пошта е-пошта на gamecentral@metro.co.uk Среќна Нова Година на сите во GameCentral! Боговите на игрите беа… Прочитај повеќе

ViewSonic ELITE лансира сосема нови гејмерски дисплеи од 32 инчи, фокусирани на технологијата од следната генерација, насочена кон гејмерите

Image-2_Senario-Photo-740x497-1

ViewSonic ја откри најновата серија на ViewSonic ELITE 32” професионални гејмерски дисплеи опремени со најнови технологии за прикажување. ViewSonic Elite сака гејмерите да се нурнат во технологијата Quantum Dot, HDMI 2.1 и Mini-LED за нивниот нов гејмерски дисплеј од 32 инчи. Прочитај повеќе

Елдер свитоци онлајн закачки никогаш досега невиден свет за следното поглавје

КРЕАТОР: gd-jpeg v1.0 (користејќи IJG JPEG v90), квалитет = 80

Zenimax Online Studios го сподели првиот кинематографски тизер за следното поглавје на Elder Scrolls Online. Претстојната едногодишна авантура ќе биде многу морска тема, според изгледот. Официјалниот опис исто така го задева „невидениот“ свет. Преку огромно море ја чека најновата авантура во 2022 година за The Elder Scrolls Online. Годината што доаѓа ќе задоволи… Прочитај повеќе