Остаток 2 веќе се обликува за да биде GOTY за луѓе од кучиња

0-9475792.jpg

Во можеби најемотивно манипулативниот трејлер што некогаш сме го виделе, shooty Soulslike Remnant 2 штотуку го заработи своето место на GOTY-годишните листи на многу луѓе со тоа што нè запозна со архетипот за ракувач кој е пријателски настроен кон кучињата. Ракувачот е придружуван во борба од еден таков крзнен најдобар пријател, кој ќе ги нападне и ќе го одвлече вниманието на тие кошмарни демонски ентитети додека… Прочитај повеќе

Реткиот ко-основач сега мора да лиже 25-годишно чоколадо БАФТА затоа што Banjo-Kazooie победи на анкета

Реткиот ко-основач сега мора да лиже 25-годишно чоколадо БАФТА затоа што Banjo-Kazooie победи на анкета

Ако кликнете на врската и купите, може да добиеме мала провизија. Прочитајте ја нашата уредувачка политика. „Мислам дека ова е поексклузивно од вистинска Бафта“. Реткиот ко-основач Тим Стампер вети дека ќе го лиже 25-годишниот чоколаден трофеј БАФТА ако Банџо и Казуи ги победат Зелда и Линк за да станат „Најдобрите досега… Прочитај повеќе

Најновото ажурирање на Lost Ark, The Art of War, сега е во живо

Најновото ажурирање на Lost Ark, The Art of War, сега е во живо

  „Прашањето околу објавувањето на The Art of War“ сега е „решено“. Најновото ажурирање на Lost Ark, The Art of War, сега е во живо. Ажурирањето не само што ја вклучува новата напредна класа, The Artist, туку и Tulubik Battlefield, каде играчите „имаат шанса да ја одредат судбината на Ровен и да заработат награди… Прочитај повеќе

Преглед на потеклото на Бајонета, 30-годишнина на Star Fox | Сите работи Нинтендо

Преглед на потеклото на Бајонета, 30-годишнина на Star Fox | Сите работи Нинтендо

Оваа недела на All Things Nintendo, на Брајан му се придружува Маркус Стјуарт за да зборува за неговата рецензија за Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon. Пред тоа, двајцата слават 30 години од Star Fox со тоа што ќе ја опишат историјата на франшизата и ќе разговараат за тоа до каде може да одат сериите оттука. Вие… Прочитај повеќе

Најавени нови нивоа на McPixel 3 - Xbox Wire

Најавени нови нивоа на McPixel 3 - Xbox Wire

Now you can save the day in even more ridiculous ways! Hi! I’m Sos Sosowski, the creator and solo developer behind McPixel 3. I am excited to announce that this march, you will be able to enjoy all new adventures of the titular hero on Xbox! But first, let me tell you more about the … Прочитај повеќе

Заглавени на Wii U: игрите што вреди да се зачуваат пред исклучувањето на eShop

Заглавени на Wii U: игрите што вреди да се зачуваат пред исклучувањето на eShop

Ги истакнуваме игрите со најубав изглед и најдобро играње кои никогаш не добиле приклучок за Switch. Онлајн услугите на Wii U се на крај. На 27 март, Nintendo треба да ја затвори eShop за Wii U системи, отстранувајќи ја можноста за купување игри и преземање демо, иако вашите постојни купувања сè уште ќе бидат достапни… … Прочитај повеќе

Бесплатни денови за играње - Anno 1800, сесија: Skate Sim и Autonauts - Xbox Wire

Бесплатни денови за играње - Anno 1800, сесија: Skate Sim и Autonauts - Xbox Wire

Whether you are creating your own cities during the industrial age, kick flipping your way into the weekend, or autonomizing your own colony, you’ll have plenty to play during Free Play Days! Anno 1800, Session: Skate Sim, and Autonauts are available this weekend for Xbox Live Gold and Xbox Game Pass Ultimate members to play … Прочитај повеќе

Со SUPERVOOC S Chip, OnePlus Ace2 станува Triple-core Ace

wp-1675397544353-4961086-6540469

OnePlus Ace2 со чип за управување со енергија SUPERVOOC S OnePlus треба да го лансира својот најнов паметен телефон, OnePlus Ace2, на 7 февруари, а компанијата открива повеќе информации за уредот пред неговото објавување. Се вели дека OnePlus Ace2 е опремен со некои импресивни карактеристики, вклучувајќи батерија од 5000 mAh и… Прочитај повеќе

Рендерите на Motorola Razr 2023 откриваат екстремно голем надворешен екран

wp-1677046285897-3422067-9197251

Рендери на Motorola Razr 2023 Пазарот на телефони со преклопување рапидно расте во последниве години, при што се приклучуваат се повеќе компании. Еден од пионерите на овој пазар беше Motorola, која го лансираше телефонот на преклопување Razr 2022 минатата година. Сега, се чини дека компанијата се подготвува за објавување на Motorola… Прочитај повеќе

Натпреварот „Suicide Squad“ е одложен по извештајот за рекламни тврдења за состојбата на игра

0-1464518.jpg

Suicide Squad – возбудата не тече (слика: WB Games) Се тврди дека Suicide Squad: Kill The Justice League е одложена по нејзиното претерано појавување во неодамнешната State of Play. Изложбата на јануарската состојба беше разочарување на повеќе нивоа, но еден од најшироко критикуваните елементи беше… Прочитај повеќе

Fortnite Mega конечно живее со нова мапа, гринд шини и без настан во живо

0-6298157.jpg

Fortnite – недостатокот на настан во живо за ѕвонење во новата сезона е малку чуден (слика: Epic Games) Epic Games обезбеди целосен преглед на она што може да се најде во новата сезона на Fortnite, од неговата футуристичка поставка до новите оружја. До моментот кога ќе го прочитате ова, Поглавје 4 сезона 2… Прочитај повеќе

Следната недела на Xbox: Нови игри за 13 до 17 март

gng_spotlight-2023-launch-static_jpgh-dbcae912a0fd1bf045fb-4210576-9999244

Добре дојдовте во следната недела на Xbox! Во оваа неделна функција ги покриваме сите игри што доаѓаат наскоро за Xbox Series X|S, Xbox One, Windows и Game Pass! Добијте повеќе детали за овие претстојни игри подолу и кликнете на нивните профили за дополнителни информации (датумите на издавање подлежат на промена). Ајде да скокнеме! Одлични нови игри Spotlight има… Прочитај повеќе

iQOO Z7 е поставен на лансирање во Индија: откриени карактеристики и спецификации

wp-1678530859548-5108431-8469187

iQOO Z7 ќе биде лансиран во Индија iQOO, кинескиот бренд за паметни телефони, е подготвен да ја лансира својата најнова понуда од средна класа, iQOO Z7, во Индија на 21 март 2023 година. Се очекува паметниот телефон да има цена помеѓу 18,000 и 20,000 INR и ќе доаѓа опремен со некои импресивни карактеристики и спецификации што го прават… Прочитај повеќе